Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 00:00

Nájdite mi jeden dôkaz spolupráce s Kotlebom a ja do minúty rozpustím Slovenských brancov, tvrdí šéf organizácie v HNtelevízii

Pozrite si rozhovor so šéfom Slovenských brancov Petrom Švrčekom v HNtelevízii.

Šéf organizácie Slovenských brancov sa v rozhovore v HNtelevízii ostro ohradil voči obvineniam, že by jeho organizácia spolupracovala s Kotlebovou ĽS NS.

Poprel, že by chcel Kotleba prevziať moc nad Slovenskými brancami. "Nájdite jednu jedinú fotografiu, kde je vedenie Slovenských brancov s kýmkoľvek s ĽSNS, nájdite jedinú kominikáciu. Nájdite čokoľvek a ja do minúty zruším Slovenských brancov," reagoval šéf organizácie Peter Švrček.

​Svoj odkaz smeroval najmä generálnemu tajomníkovi Služobného úradu MO SR Jánovi Hoľkovi, ktorí svoje podozrenia vyjadril na brífingu spoločne s ministrom obrany Petrom Gajdošom. 

Švrček na to, že dal Gajdoš podnet na Generálnu prokuratúru, aby organizáciu Slovenských brancov preverila tvrdí, že môže pokojne spávať. "Nakoľko som presvedčený, že Generálna prokuratúra zistí, že je všetko v poriadku. My si dáme sakramentský pozor, aby všetko v poriadku bolo. Ak chcete na Slovensku robiť domobranu, čo je značne kontroverzná téma, tak sa nemôžete dostať na akúsi krivú pôdu nejakej nelegálnej činnosti, lebo vás samozrejme zlikvidujú," hovorí Švrček.

V rozhovore sa vyjadril aj k tomu, ako sú financovaní Slovenskí branci, ako spolupracujú s policajným zborom či ministerstvom obrany.

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.