Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2018, 10:33

Zakladateľ Nočných vlkov Zaldostanov reagoval na kritiku, médiá obvinil z honu na čarodejnice

Alexander Zaldostanov, ktorého volajú tiež chirurg, vo svojom statuse píše o "rozsiahlej mediálnej štvanici".

Zakladateľ Nočných vlkov Zaldostanov reagoval na kritiku, médiá obvinil z honu na čarodejnice
Zdroj: iDNES/Adam Hájek

Šéf ruského motorkárskeho gangu Noční vlci Alexander Zaldostanov, ktorý sa netají svojim priateľstvom s Putinom, sa postavil za slovenskú pobočku, ktorá vyrástla neďaleko Trnavy

Na Facebooku zverejnil status, v ktorom hovorí o "rozsiahlej mediálnej štvanici, ktorú liberálne média zahájili proti tomuto jednoznačne pozitívnemu projektu."

Projekt nazval "klubovňou"

Zakladateľ Nočných vlkov Zaldostanov, ktorého volajú tiež chirurg, vo svojom rozsiahlom statuse ďalej píše, že liberálne západné médiá sú "posadnuté rusofóbiou a infikované antisovietizmom. S hnevom a žltou penou okolo úst vykrikujú "všetko im vezmite a rozožeňte ich", aby v zárodku zastavili vznik tohto historického múzea, ktoré vzniká pod starostlivými rukami nadšencov pre históriu."  

Projekt neďaleko Trnavy v obci Dolná Krupá nazval "klubovňou", v ktorej má byť umiestnené Múzeum druhej svetovej vojny, výstava o histórii klubu či séria obrazov z bitky pri Stalingrade.  

Noční vlci na Slavíne v júli 2016:

Snímky ukazujú vojenskú techniku

Na snímkach, ktoré začali pred pár dňami kolovať na sociálnych sieťach, je vidno, že v areáli sú umiestnené obrnené vozidlá, tank a iná vojenská technika. Polícia na vlnu kritiky spôsobenú snímkami vojenskej techniky reagovala na svojom oficiálnom facebookovom účte. 

​"Ide o pojazdné vozidlá, ktoré samozrejme nie sú streľbyschopné. Ako sme už viackrát zdôraznili, celú situáciu v súvislosti s týmto objektom monitorujeme a v prípade akéhokoľvek podozrenia na protiprávnu činnosť okamžite zasiahneme," píše v stanovisku polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.