Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2018, 00:00

Kuciakov ďalší text opisoval drogovú mafiu

Kuciakov ďalší text opisoval drogovú mafiu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Portál Aktuality zverejnil ďalší text, na ktorom pracoval aj zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak. Opisuje príbeh o mafiánskom bosovi, ktorý pral peniaze z drog v Tatrách. Článok zverejnený na portáli Aktuality, na ktorom pracoval aj zavraždený Ján Kuciak, opisuje príbeh nebezpečného medzinárodného drogového kartelu. Jeho šéf Silvio Aquino, ktorého talianski rodičia sa presťahovali do Belgicka, kde sa sám narodil, kontroloval významnú časť biznisu s kokaínom v EÚ. Peniaze z nelegálnej činnosti pral aj vo Vysokých Tatrách.

Drogy kryli ovocím

Drogy z Latinskej Ameriky dovážal kartel v kontajneroch s ovocím. Veľkú časť kokaínu dovážala rodina Aquinovcov cez prístav v Rotterdame. Sám Aquino figuroval v tejto kauze, o ktorej sa začalo hovoriť ako o „jednom z najväčších drogových procesov v dejinách Belgicka“.

Banány použité na maskovanie dovozu kokaínu mali končiť v obchodoch. Možno aj na Slovensku. Silvio Aquino mal za manželku Slovenku Silviu Liškovú. Podľa súdneho spisu vedela o jeho biznise a denne sa s ním radila. Spolu žili v Belgicku v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.