Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2018, 07:34

Šéf medzinárodného drogového kartelu pral peniaze v Tatrách. Nový článok, na ktorom pracoval aj Kuciak

Aktuality zverejnili ďalší text, na ktorom pracoval aj Kuciak. Popisuje príbeh o mafiánskom bosovi, ktorý pral peniaze z drog v Tatrách.

Zavraždený novinár Ján Kuciak s priateľkou
Zdroj: TASR/L. Grinaj

Článok zverejnený na portáli Aktuality, na ktorom pracoval aj zavraždený Ján Kuciak, popisuje príbeh nebezpečného medzinárodného drogového kartelu. Jeho šéf Silvio Aquino kontroloval významnú časť biznisu s kokaínom v EÚ. Peniaze z nelegálnej činnosti pral aj vo Vysokých Tatrách. 

Drogy z Latinskej Ameriky dovážal kartel v kontajneroch s ovocím. Veľkú časť kokaínu dovážala rodina Aquinovcov cez prístav v Rotterdame. Banány použité na maskovanie dovozu kokaínu mali končiť v obchodoch. Možno aj na Slovensku, píšu Aktuality.  

Generálny prokurátor Čižnár hovoril o posune vo vyšetrovaní:

Silvio Aquino mal za manželku Slovensku Silviu Liškovú. Podľa súdneho spisu vedela o jeho biznise. Spolu žili v Belgicku v meste Maasmechelen, kde po nej pomenoval vilu.  

Peniaze z trestnej činnosti museli vyprať. Vo Vysokých Tatrách kúpili hotel, v ktorom predtým pracovala jeho žena Lišková.

Práve tejto finančnej stope, ktorá viedla do Starej Lesnej na Slovensku, sa začal tím s Jánom Kuciakom  venovať niekoľko mesiacov pred tým, ako ho zavraždili.

V Starej Lesnej si Aquino spolu s manželkou Liškovou začali stavať luxusnú vilu. Rezidencia je dnes takmer hotová a v katastri je zapísaná na Silviu Liškovú.

Silvio Aquino bol krátko pred výsluchom na súde v auguste 2015 zavraždený. Niekoľko útočníkov ho neďaleko Maasmechelenu obkľúčilo a zastrelilo. Manželka vyviazla so zraneniami na tvári.

Ján Kuciak a jeho snúbenica boli zavraždení 21. februára. V tej dobe Ján Kuciak spolupracoval na tejto kauze s Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), Investigative Reporting Project Italy (IRPI) a Českým centrem pro investigativní žurnalistiku (investigace.cz). Títo všetci prispeli k tomu, aby bola kauza dokončená, píšu Aktuality

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.