Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2018, 10:51 Aktualizované dňa 18.07.2018 o 12:32

Nehoda na letisku v Bratislave, lietadlo pristálo bez podvozka

Na mieste zasahovali hasiči aj záchranári.

Na bratislavskom letisku sa stala nehoda. Pristálo tam malé súkromné lietadlo bez podvozka. Informuje o tom televízia Markíza na svojom webe s tým, že podľa jej informácií podvozok zabudol vysunúť pilot - český podnikateľ.

Markíza informovala, že lietadlo poškodilo pri pristátí bez podvozka dráhu, no hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková to pre HN dementovala. "Nedošlo ani k poškodeniu vzletovo-pristávacej dráhy," skonštatovala. 

Incident sa odohral na vedľajšej vzletovej a pristávacej dráhe letiska, ktorá bola do odstránenia spomínaného lietadla a do kontroly jej stavu uzavretá. Letisko disponuje dvoma vzletovými a pristávacími dráhami.

Na mieste zasahovali hasiči aj záchranári, no pri incidente, ktorý sa stal približne o 10:00, sa nikto nezranil.

"Počas pristávania malého súkromného lietadlá typu Rochwell 112-Commander 115TC na dráhe 04-22 nedošlo k vysunutiu pristávacieho podvozka. Na palube bol len kapitán lietadla z Českej republiky, ktorý je v poriadku. Nedošlo ani k poškodeniu vzletovo-pristávacej dráhy," priblížila pre HN Ševčíková.

"Nebol vyhlásený žiadny typ pohotovosti, podľa štandardných postupov sa na miesto dostavili hasiči a prevádzkové zložky. Incident neovplyvnil prevádzku na letisku. Po odstránení lietadlá a vykonaní kontroly stavu vzletovo-pristávacej dráhy bude prevádzka na drahé 04-22 obnovená," dodala Ševčíková.

Na mieste nezasahujú ani bratislavskí hasiči. "Nevyžiadali si nás k asistencii, letisko má svoj závodný hasičský útvar, ktorý zasahuje na mieste udalosti," opísali z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.