Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2018, 00:00

Noční vlci sa usadili pri Trnave. Šéfuje im Kaliňákov známy

Ruská paramilitantná skupina Noční vlci si rozložila neďaleko Trnavy stály tábor. Šéf čerstvej filiálky motorkárov je okrem iného aj kamarát exministra vnútra.

Budovy pomaľované maskáčovými farbami obohnané plotom s ostnatým drôtom. Takto vyzerá nedávno zriadená pobočka motorkárskeho gangu Noční vlci plateného Kremľom neďaleko Trnavy v obci Dolná Krupá.

Samotná predsunutá hliadka vzbudzuje u odborníkov či niektorých politikov negatívne reakcie. Na druhej strane, šéf novovzniknutej základne má blízko k jednému z poslancov koaličného Smeru.

Vysoké známosti
Pochybný motoklub navštívil Slovensko aj v máji na počesť osláv víťazstva nad fašizmom. „Prechod slovenskej časti pochodu má na starosti miestna filiálka Nočných vlkov na čele s Jozefom Hambálkom,“ spomína aj ruská agentúra TASS.

Práve Hambálek je známy konexiami na exministra vnútra Roberta Kaliňáka. „S pánom Hambálkom sa pozná už dlhé roky,“ priznal pred rokom vtedajší Kaliňákov rezort pre Aktuality.sk. Kamarátske vzťahy potvrdil aj samotný Hambálek. Ten je okrem iného aj šéfom dobrovoľného hasičského zboru Pole, ktoré niekoľkokrát osobne navštívil aj Kaliňák.

Podľa denníka SME mala organizácia od rezortu vnútra v minulosti dostať dotáciu v sume 200-tisíc eur a v roku 2013 700-tisíc od ministerstva pôdohospodárstva ešte za vedenia Ľubomíra Jahnátka. Samotný Kaliňák ani Hambálek, ktorý je v súčasnosti na dovolenke, na otázky do uzávierky článku neodpovedal.

Tému „vlčej“ fili

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.