Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 00:00

Je najzvedavejším poslancom v parlamente. Muž, ktorý často kritizuje Andreja Danka

V tretej časti letného seriálu Profily politikov predstavujeme poslanca SaS Ondreja Dostála.

Je suverénne najzvedavejším poslancom v parlamente. Z údajov dostupných na stránke NR SR vyplýva, že v rámci parlamentného inštitútu Hodina otázok položil členom vlády zatiaľ 118 otázok.

Ondrej Dostál patrí medzi popredných poslancov Sulíkovej SaS. Je známy svojou kritickou aktivitou v parlamente, najmä čo sa týka šéfa Národnej rady a SNS Andreja Danka.

​Viackrát si odkazovali štipľavé odkazy. Pamätná je jeho kritika Danka ohľadne predchodcu Jána Slotu, kedy sa Dostál vehementne obhajoval voči Dankovým slovám, že keď urobil poriadok so Slotom, urobí ho aj s opozičnými poslancami (viac sa dozviete vo videu).

Ondrej Dostál je od roku 2016 poslancom za SaS. Je člen Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií a overovateľ Ústavnoprávneho výboru NR SR. Sociológ a bývalý novinár sa v politike prvýkrát objavil v roku 1991, keď bol spoluzakladateľom Občiansko-demokratickej mládeže (ODM).

Počas politickej kariéry pôsobil aj v Demokratickej strane a od roku 2001 v Občinaskej konzervatívnej strane, kde bol spoluzakladateľom. Poslancom bol aj v období rokov 2010 až 2012 za stranu Most-Híd. Bol členom ústavnoprávneho výboru a podpredsedom výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2014 kandidoval na štvrtom mieste za koalíciu strán NOVA, KDS a OKS.

Najznámejšie výroky poslanca SaS Ondreja Dostála si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.