Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2018, 13:24 Aktualizované dňa 16.07.2018 o 17:25

Čižnár opäť spustil útok na Matečnú. Nech sa uráža koľko chce, jej systém kontroly je totálny nezmysel

Generálny prokurátor informoval o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

Z celkovo preskúmaných 36 spisov vo veciach farmárov boli zistené pochybenia v desiatich. V deviatich prípadoch dala Generálna prokuratúra (GP) SR pokyn na začatie trestného stíhania.

Výsledky preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov predstavil v pondelok generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Prokurátor si opäť na brífingu nebral servítku pred ústa a pustil sa do ministerky pôdohospodárstva za SNS Gabriely Matečnej. "Ja stále tvrdím, či sa bude niekto urážať alebo nie a teraz bude kontra tlačovka, systém na PPA je nedostačujúci. Budem sa rozprávať s ministerkou opäť. Ten systém kontroly proste nefunguje."

Čižnár doplnil, že ak sú tieto kontroly ministerstva cesta k tomu, aby sa to lepšilo, tak je to totálny nezmysel.

„Tiež sa opýtam pani ministerky, v dobrom, či je v poriadku, že keď sa niekoľko ľudí stále sťažuje na tých istých, tak neviem kde je chyba, že s tým nič nerobia. Uvítal by som, keby už niekto začal robiť poriadky v rezortoch."

Zároveň dodal, že je zvláštne, že sa pri jednotlivých projektoch opakujú rovnaké osoby. Podľa Čižnára sa tieto problémy netýkajú len východného Slovenska, ale začína to byť celé Slovensko.

"V týchto krajoch tým policajtom, ktorí tam boli zainteresovaní, ľudia neveria, a ja sa im nečudujem," poznamenal Čižnár s tým, že keď si prokurátor nevšimne pochybenia policajta, vykonáva si dozor biedne.

Čižnár sa na brífingu vyjadroval aj k vyšetrovaniu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Podľa neho má dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry voľné ruky informovať o vyšetrovaní vraždy

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS) sa stretne s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom, hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na slová generálneho prokurátora.

Agrorezort privítal zverejnenie výsledkov skúmania Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktorá poukázala na to, že z celkovo preskúmaných 36 spisov vo veciach farmárov boli zistené pochybenia v desiatich. V deviatich prípadoch dala GP SR pokyn na začatie trestného stíhania.

"Agrorezort oceňuje rázne kroky prokuratúry a polície, pričom s nimi bude maximálne súčinný tak, ako doteraz," priblížilo MPRV s tým, že aj v spomínaných prípadoch sa osvedčila spolupráca pri dožiadavaní si dokumentov orgánmi činnými v trestnom konaní.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.