Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2018, 12:45 Aktualizované dňa 15.07.2018 o 13:57

Sulík mal ponúknuť post šéfa SaS Kiskovi, tvrdí Dankova SNS

  • ​Hlava štátu v máji oznámila, že v budúcoročných prezidentských voľbách už nebude kandidovať.
  • Pán Danko by nemusel naletieť na každú klebetu, ktorou ho nakŕmi SIS-ka, odkázal Richard Sulík.
Sulík mal ponúknuť post šéfa SaS Kiskovi, tvrdí Dankova SNS
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Predseda SaS Richard Sulík mal ponúknuť post šéfa liberálov prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, tvrdí SNS.

"Pán Danko by nemusel naletieť na každú klebetu, ktorou ho nakŕmi SIS-ka," reagoval pre TASR predseda SaS Sulík. TASR požiadala o reakciu aj prezidenta, jeho kancelária zatiaľ neodpovedala.

„Sulík a SaS majú paniku z jesene zo svojich preferencií. SaS nezachráni už však ani to, že pán Sulík núka post šéfa strany SaS Andrejovi Kiskovi," reagovala SNS prostredníctvom riaditeľky kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzany Škopcovej.

​Hlava štátu v máji oznámila, že v budúcoročných prezidentských voľbách už nebude kandidovať.

Z politiky sa však úplne stiahnuť neplánuje. Slovensko podľa neho potrebuje zásadnú zmenu štýlu vládnutia. Cíti osobnú zodpovednosť prispieť k takejto zmene.

"Budem preto premýšľať, ako najlepšie využiť autoritu a dôveru veľkej časti verejnosti, aby som po skončení prezidentského mandátu prispel k začiatku novej politickej éry na Slovensku. Spojiť tých, čo sú nielen ochotní, ale aj schopní vládnuť zodpovedne a slušne," uviedol. Viac chce prezradiť po jesenných komunálnych voľbách.

Šéf liberálov v nedávnom rozhovore v HNtelevízii dodal, že išiel do politiky preto, aby etabloval liberálnu stranu. "Myslím si, že môžem dnes povedať, že sa to celkom darí a po druhé vždy jediným záujmom bola Národná rada a následne po úspešných voľbách do Národnej rady byť súčasťou vlády."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.