Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.07.2018, 09:13

Vytiahli sme najvyššiu kartu a ukázalo sa to ako správny krok, tvrdí Tomáš

Poslanec Erik Tomáš hodnotí kroky strany Smer, ktoré urobila v súvislosti so situáciou po vražde Kuciaka a Kušnírovej.

Šéf Smeru Robert Fico a jeho poradca a poslanec Erik Tomáš
Zdroj: TASR/P. Zachar

Významné strategické rozhodnutia, vrátane personálnych zmien, ktoré Smer urobil v súvislosti so situáciou po vražde Kuciaka a Kušnírovej, boli správne, tvrdí poslanec Smeru Erik Tomáš.  

Podarilo sa stabilizovať situáciu na Slovensku a zároveň aj stabilizovať preferencie strany SMER, povedal Tomáš pre agentúru SITA v článku portálu Webnoviny.  

Tandem Fico - Pellegrini 

Výmena premiéra priniesla nový model fungovania strany Smer, tvrdí Tomáš. „Sami sme zvedaví, ako sa osvedčí v praxi. Aj keď je ešte na hodnotenie príliš skoro, môžeme konštatovať, že tandem Fico – Pellegrini funguje. A to aj napriek tomu, že sa niektorí politici či média snažia do tohto vzťahu vniesť určité napätie.“  

Podľa poslanca Tomáša vidia v Smere v novom modeli fungovania strany mnoho výhod. Predseda strany Fico sa môže venovať otváraniu nových tém a práci s ľuďmi v regiónoch a premiér Pellegrini sa môže naplno koncentrovať na výkon svojej funkcie, priblížil výhody modelu fungovania strany Smer Tomáš. 

"V konečnom dôsledku to môže byť kľúčový faktor pre kondíciu strany i jej výsledok v ďalších voľbách,“ dodal poslanec.

"Najvyššia karta"

Tomáš tvrdí, že Fico neodstúpil z postu premiéra pre tlak ulice, ale preto, aby zachránil vládu. „Je potrebné pripomenúť, že strana Most-Híd bola už na odchode z vládnej koalície a toto rozhodnutie Roberta Fica všetko zmenilo a koalícia pokračuje ďalej," povedal poslanec. 

„Aj v kontexte toho, čo som povedal, že neexistuje alternatíva k tejto vláde, sme napokon vytiahli najvyššiu kartu a podarilo sa koalíciu udržať. Bolo to zodpovedné nielen k nášmu voličovi, ale som presvedčený, že aj ku krajine ako takej,“ dodal Tomáš.

Fico reaguje na iniciatívu Za slušné Slovensko:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.