Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.07.2018, 00:00

Pellegrini zabudol povedať, kto tie stíhačky zaplatí. A Sulík urazil Danka, keď ho porovnal s Ficom

Pellegrini tento krok precízne vysvetľoval tesne po schválení, po brífingu predstaviteľov vlády ohľadne stíhačiek sa zniesla vlna kritiky zo strany opozície.

Jednoznačnou témou tohto týždňa bol nákup amerických stíhačiek F-16. Teda presnejšie povedané fakt, že tento nákup schválila vláda a po dôkladnom rozhodovaní sa teda rozhodla akceptovať návrh Dankovej SNS, konkrétne ministra obrany Petra Gajdoša, na kúpu amerických stíhačiek F_16 a nie švédskych Gripenov.

Premiér Peter Pellegrini tento krok veľmi precízne vysvetľoval na brífingu tesne po schválení. Zabudol však na jednu vec. Jasne nepovedal, kto vlastne zaplatí tých 1,56 miliardy za stíhačky a či to je vlastne konečná suma.

​"Slovensko nejde platiť 1,6 miliardy ani zajtra, ani napozajtra a ani v priebehu nasledujúcich dvoch rokov," vyhlásil.

Analytik Juraj Krúpa však varoval, že možno budeme prekvapení, čo všetko budeme doplácať a nejakým spôsobom riešiť ešte, aby sme mohli na týchto lietadlách lietať, alebo ich mať vyzbrojené.

Po brífingu predstaviteľov vlády ohľadne stíhačiek sa samozrejme zniesla vlna kritiky zo strany opozície.

Napríklad Richard Sulík neopomenul ani samotnú SNS, ktorá stojí za týmto nákupom. A jeho slová šéfa národniarov Andreja Danka teda rozhodne nepotešili.

"Strana SNS má rýchlejší nástup k rozkrádaniu ako Smer v roku 2006, keď bol prvýkrát vo vláde," povedal šéf liberálov, ktorý dodal, že aj kvôli tomu určite nepôjde s Dankom do prípadnej vlády. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.