Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2018, 10:00 Aktualizované dňa 13.07.2018 o 10:54

V akom stave je revitalizácia Námestia Slobody? Primátor Nesrovnal sa zúčastnil kontrolného dňa

Hlavné mesto opravuje verejný priestor v spolupráci s developerom HB Reavis.

Námestie slobody je ďalším priestorom v Bratislave, ktoré prechádza rekonštrukciou. Druhá etapa revitalizačných prác by sa mala skončiť v priebehu leta, informoval počas kontrolného dňa primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal. „Pomaly sa nám končia práce s výmenou betónových povrchov a aktuálne začíname s ďalšími prácami, napríklad na workoutovom ihrisku ako jednom z prvkov námestie,“ povedal primátor.

Hlavné mesto opravuje verejný priestor v spolupráci s developerom HB Reavis. Ten na námestí v tejto etape plánuje vysadiť asi 20 nových stromov a zrekonštruovať areálový vodovod, ktorý je v havarijnom stave. Bratislavská vodárenská spoločnosť obnoví vodnú prípojku k fontáne, ktorá je dominantou námestia.

Tretia etapa opráv, ktorá sa pravdepodobne začne v priebehu budúceho roka, sa bude týkať najmä fontány, ktorá prejde kompletnou rekonštrukciou. Počas prác odstránia jej masívne konštrukcie, ktoré zamedzujú v prístupe k vode. Po novom bude fontána otvoreným priestorom.

Náklady rekonštrukčných prác mesto a developer počítajú rádovo na státisíce eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.