Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2018, 00:01

Z nenápadného muža tieňový minister. Ako sa Matovičov poslanec dostáva do popredia

Jeho tvár začali ľudia spoznávať koncom novembra 2017. V druhej časti letného seriálu Profily politikov predstavujeme poslanca OĽaNO Eduarda Hegera.

Pred dvomi rokmi by ste také meno len ťažko poznali. Radový poslanec. V hnutí jedného muža, Igora Matoviča, pôsobil nenápadne. Postupne sa však poslanec Eduard Heger dostáva stále viac do popredia. Jeho tvár začali ľudia spoznávať koncom novembra 2017.

Heger sa totiž vtedy stal tieňovým ministrom financií a hospodárstva.

Minister financií Peter Kažimír mu dokonca k funkciu zablahoželal. "Blahoželám Eduardovi Hegerovi k získaniu pozície tieňového ministra financií a teším sa na spoluprácu," uviedol Kažimír.Odvtedy Heger ministra pravidelne kritizuje.

Napríklad tesne po tom, ako sa stal tieňovým ministrom Kažimíra podrobil kritike za rozpočet. „Vyberá si pár skupín obyvateľstva a na ostatných nemyslí. „Koalícia nemá víziu, aby sa Slovensko približovalo k vyspelým krajinám Európskej únie. Skôr ladí tie parametre podľa toho, čo by mohli ich voliči oceniť,“

Od tej doby je o ňom stále viac počuť a je aktívny v parlamente. Dokonca veľmi. Patrí medzi najaktívnejších poslancov, za rok mal napríklad 175 vystúpení v rozpravách.

Heger ostro kritizoval vládu aj v stredu v reakcii na nákup amerických stíhačiek F-16.

"Vláda rozhodla o historicky najdôležitejšom nákupe vo vzdušných silách. Mala to byť výkladná skriňa transparentnosti pri obstarávaní tak dôležitej akvizície, ale nestalo sa tak. Nepredchádzala tomu široká diskusia odbornej verejnosti a kvalitné analýzy a porovnania. Informácie sú dostupné až dnes, aj to nie v plnom znení. Na pripomienkovanie pritom boli len dva dni, to je prekročenie hranice," povedal Heger.

Vo voľbách do Národnej rady v roku 2016 kandidoval na 24. mieste kandidátky OĽaNO. Vo voľbách získal 15 257 preferenčných hlasov a bol z 10. miesta zvolený do parlamentu.

V národnej rade je členom Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, náhradný člen Výboru pre európske záležitosti, overovateľ Výboru pre hospodárske záležitosti.

Najlepšie výroky Eduarda Hegera si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.