Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 11:59 Aktualizované dňa 11.07.2018 o 12:40

Herca Dušana Cinkotu pustili z väzenia na slobodu

Väzenský ústav hodnotil správanie známeho herca pozitívne.

Herca Dušana Cinkotu pustili z väzenia na slobodu

Herca Dušana Cinkotu pustili po takmer šiestich rokoch na slobodu. Rozhodol o tom sudca Okresného súdu v Trenčíne.

Cinkota si odpykával v Nitre 8-ročný trest pre drogovú činnosť. Vo väzení bol od decembra 2012. 

"Senát Okresného súdu Trenčín na verejnom zasadnutí skonštatoval, že sú splnené všetky podmienky, ktoré stanovuje zákon, aby odsúdený mohol byť podmienečne prepustený z výkonu trestu odňatia slobody. Odsúdený vykonal tri štvrtiny uloženého trestu odňatia slobody, plnením svojich povinností a svojím správaním vo výkone trestu preukázal polepšenie a podľa názoru okresného súdu sa od neho môže očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život," zdôvodnil rozhodnutie hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Súd podľa neho zároveň určil skúšobnú lehotu 30 mesiacov, počas ktorej bude sledovať, či podmienečne prepustený vedie riadny život. "Prokurátor sa vzdal práva podať sťažnosť, rozhodnutie súdu je právoplatné," dodal.

Hodnotenie ústavu, kde si odpykával trest, bolo veľmi podľa spravodajského portálu TV JOJ dobré. Cinkota dostal 11 pochvál a zapájal sa aj do aktivít v zariadení. Keďže splnil všetky kritéria, súd žiadosti vyhovel a s 30-mesačnou podmienkou ho prepustil v stredu na slobodu.

Cinkotu v roku 2012 právoplatne odsúdil Krajský súd v Bratislave na osemročný trest. V roku 2014 Najvyšší súd SR zamietol jeho odvolanie.

Policajti známeho herca zadržali v máji 2007 pri policajnej akcii pod názvom Vrabec, našli u neho pervitín. V polovici decembra 2012 polícia vylúčila, že herec Cinkota bol jej agentom.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.