Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 00:00

Na pochybný domov seniorov mieria žaloby

Finančné problémy či pochybný „lekár“. Príbuzní klientov z kontroverzného domova dôchodcov Iris opísali pre HN interné praktiky medializovaného centra.

Na pochybný domov seniorov mieria žaloby
Zdroj: StockExpert

„Robila som v kancelárii denné stavy klientov, keď mi zrazu povedali, že na prvom poschodí sú policajti,“ spomína pre HN bývalá zamestnankyňa centra Iris, ktorá si neželá byť menovaná.

Minulotýždňová policajná akcia v centre podľa jej slov prebiehala sofistikovane. „Boli veľmi korektní. Niektorí seniori ihneď pochopili, o čo ide, iní si zase mysleli, že v chodbe postávajú opravári,“ opísala. Výsledkom akcie boli dvaja zadržaní. Zvažuje sa aj trestné oznámenie.

Psychológ či kuchár

Riaditeľ súkromného domova dôchodcov sídliaceho v centre Bratislavy Dominik Havlík doslova prerušil kontakt s okolitým svetom. Mobil si vypol a podľa exzamestnancov sa chystá na dovolenku. Práve samotné centrum, ktoré funguje od roku 2015, čelí masívnej kritike pre podozrenia z možného neodborného správania zamestnancov.

Dvojica zadržaných mala dôchodcom podávať lieky a dokonca aj pichať injekcie do svalov klientov bez odborného vzdelania. „Ide o 51-ročného Ivana B. z okresu Pezinok a 18-ročnú Vanessu P. z okresu Malacky. Takýmto podávaním mohlo dôjsť k bezprostrednému ohrozeniu zdravia osôb, privodeniu predávkovania, poddávkovania či spôsobeniu smrti,“ informovala prednedávnom polícia.Podľa televízie Markíza bol dotyčný lekár 51-ročným vyučeným kuchárom. „Pán Biháry sa predo mnou prezentoval a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.