Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 00:00

Chudoba na Slovensku ohrozuje neúplné rodiny najmenej

Ministerstvo na rokovanie predložilo správu, z ktorej vyplýva, že medzi skupiny najviac ohrozené chudobou patria deti žijúce v neúplných rodinách.

Chudoba na Slovensku ohrozuje neúplné rodiny najmenej
Zdroj: StockExpert

Chudoba ohrozuje veľké percento neúplných rodín na Slovensku, ani tak však nie sme najhorší. Aj toto bude jeden z bodov na dnešnom rokovaní vlády, kde bude predložená správa o sociálnej situácii obyvateľstva Slovenskej republiky za rok 2017.

Ministerstvo na rokovanie predložilo správu, z ktorej vyplýva, že medzi skupiny najviac ohrozené chudobou patria deti žijúce v neúplných rodinách. Takto ohrozených je podľa správy vychádzajúcej z prieskumu Európskeho štatistického úradu 40,7 percenta rodín.

Dávky nepokryjú ani minimum

Podľa správy je jedným z hlavných dôvodov zvýšeného rizika typ domácnosti a intenzita práce. Domácnosť s jedným rodičom je zraniteľnejšia z hľadiska disponibilných príjmov, a teda v prípade straty zamestnania je väčšie riziko upadnutia do chudoby.

Podľa sociologičky Zuzany K

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.