Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 00:00

Kontrolu zariadenia si prehadzovali

Otázne je, do koho kompetencie samotný domov spadá.

Kontrolu zariadenia si prehadzovali
Zdroj: Pixabay / Vikino

V súkromnom domove dôchodcov Iris mali nekompetentné osoby seniorom ordinovať lieky či vykonávať zdravotnícke úkony. Kauza kontroverzného centra vyvrcholila dramaticky, a to policajnou raziou minulý týždeň. Otázne je, do koho kompetencie samotný domov spadá.

1. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto
Podľa Milana Stanislava z mestskej časti sa do riešenia situácie okolo domova dôchodcov zapájali aktívne. „Napriek tomu, že mestská časť nemá žiadne kompetencie ani zodpovednosť za toto zariadenie, umiestnila jedného klienta vo svojom zariadení a ďalším ponúkla pomoc prostredníctvom terénnej opatrovateľskej služby,“ prezradil Stanislav. Zároveň starosta Starého Mesta ukazuje prstom na bratislavskú župu. „Zariadenie je súkromné, jeho prevádzku povoľuje Bratislavský samosprávny kraj. Je to úplne mimo kompetencií a mimo právomocí mestskej časti,“ upozornil pred časom Števčík.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.