Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2018, 09:57

Pri sobotnej havárii vrtuľníka zomrel podnikateľ Marián Troliga

K nehode vrtuľníka došlo v katastri mesta Veľký Šariš, časť Kanaš.

Pred 19.00 h havaroval v sobotu pri Prešove malý vrtuľník. Vo vnútri bola jedna osoba, ktorá utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Informoval o tom operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Podľa informácii Korzára prišiel o život známy prešovský podnikateľ Marián Troliga. ​K nehode vrtuľníka došlo v katastri mesta Veľký Šariš, časť Kanaš. Na mieste zasahovali hasiči, zdravotná záchranná služba a polícia. 

Marián Troliga bol majiteľom a šéfom spoločnosti Troliga Bus. Firma je jediný výrobca autobusov na Slovensku, ktoré predáva u nás, ale aj v Nemecku a ďalších krajinách v Európe. Vyrástla na dodávkach náhradných dielov pre autobusy, či nákladné autá.

Vlaňajšie tržby spoločnosti boli viac ako päť miliónov eur pri zisku vo výške 558-tisíc eur. Tržby v predošlých rokoch sa pohybujú približne na rovnakej čiastke a zisk od roku 2014 postupne stúpal.

Firma výrobu autobusov pod vlastnou značkou odštartovala koncom roka 2009. Výrobné portfólio spoločnosti Troliga Bus zahŕňa viacero modelov mestských a prímestských autobusov. Zo závodu tiež vyšli unikátne poschodové autobusy Sirius vlastnej konštrukcie po vzore legendárnych britských doubledecker-ov. ​

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, išlo o dvojmiestny civilný vrtuľník, v ktorom bol pilot z Prešova.

"Na miesto boli prizvané aj zložky Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru. Zo strany polície to má vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Prešove a pravdepodobne začne stíhanie pre trestný čin usmrtenia," doplnila s tým, že presná príčina i okolnosti sú v štádiu vyšetrovania. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.