Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2018, 19:02

Danko reagoval na rozhodnutie o Mizíkovi: Je to komické, keď na súde tvrdil, že nevie robiť s počítačom

Šéf parlamentu nesúhlasí s tým, aby ľudia mohli beztrestne verejne prejavovať antisemitské názory.

Danko reagoval na rozhodnutie o Mizíkovi: Je to komické, keď na súde tvrdil, že nevie robiť s počítačom
Zdroj: TASR

Predseda Národnej rady SR a koaličnej SNS Andrej Danko akceptuje verdikt súdu, ktorý rozhodol o nevine poslanca Kotlebovej ĽSNS Stanislava Mizíka v prípade hanlivého statusu na sociálnej sieti, ktorý bol podpísaný jeho menom.

Nesúhlasí však s tým, aby ľudia mohli beztrestne verejne prejavovať antisemitské názory.

Danko kritizoval Mizíka

"Sú to ľudia, ktorí jediné čo dokážu, je hlásať demagógiu. Keď sa však majú verejne priznať k svojím názorom, vtedy ich odvaha opúšťa. Je to komické, keď pán Mizík pozeral na súde do zeme a tvrdil, že nevie narábať s počítačom,“ povedal ohľadom súdneho pojednávania Danko.

Predseda NR SR tvrdí, že je nutné prísť s nástrojmi, ktoré by zrovnoprávnili vydavateľstvá, alternatívne portály či sociálne siete tak, aby sa doriešila otázka zodpovednosti.

Sloboda slova nesmie byť zneužívaná

"Ctím si slobodu prejavu, tá však nesmie byť zneužívaná na politický marketing a na podnecovanie nenávisti medzi ľuďmi,“ uviedol predseda parlamentu, ktorý chce v októbri predložiť na deklaráciu do národnej rady definíciu antisemitizmu.

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v stredu oslobodil poslanca Stanislava M. spod obžaloby. Podľa sudcu nebolo preukázané, že hanlivý status na sociálnej sieti napísal poslanec. "Sú aj iné možnosti ako tá, že to urobil sám obžalovaný," konštatoval sudca s tým, že nemal istotu, že

Stanislav M. status vytvoril, a že by ho uverejnil. "Nepodarilo sa obžalobe preukázať, že by sa dopustil skutku uvedeného v obžalobe," dodal. Prokurátor sa na mieste odvolal, vec sa tak dostane na Najvyšší súd SR. Stanislav M. sa odvolania vzdal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.