Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2018, 00:00

Zaujal konfliktom v parlamente s Ficovým poradcom. Teraz zase musí sudkyni zaplatiť poslanec SaS vysokú pokutu

Poslanec Alojz Baránik kandidoval vo voľbách v roku 2016 na 11. mieste kandidátky SaS.

Keď už sme si mysleli, že politika bude cez letné prázdniny out, tak sme sa mýlili. Na ich začiatku rozvíril hladinu poslanec SaS Alojz Baránik, ktorý poukázal na to, že sudkyňa od neho žiada 200-tisíc eur.

Táto téma sa hneď dostala do povedomia a na stole je otázka, či poslanec môže hovoriť, čo si zmyslí.

Baránik 7. februára povedal o sudkyni Ayši Pružinec Erenovej, že je "ťažká prieťahárka, ktorá rozhoduje veci tak, ako si to všetci neželáme, rozhoduje veci tým najotrasnejším spôsobom, je to osoba, ktorá je príslušníkom justičnej mafie, ktorá spôsobuje to, že na Slovensku nie je možné dosiahnuť spravodlivosť".

​V tejto súvislosti začal voči nemu Mandátový a imunitný výbor disciplinárne konanie, nedospel však k žiadnemu záveru.

Poslanci považovali za problematické, že niekoľko dní po výrokoch na adresu sudkyne podal Baránik námietku zaujatosti v konaní, kde ako advokát zastupuje žalujúcu stranu. Toto konanie rozhoduje práve Pružinec Erenová.

Baránik však nie je známy len kvôli tejto kauze. V minulom roku sa dostal do slovného konfliktu s Ficovým poradcom a poslancom parlamentu Erikom Tomášom kvôli kauze Čistý deň (viac vo videu). 

Baránik kandidoval vo voľbách v roku 2016 na 11. mieste kandidátky SaS. Vo voľbách získal 2 508 preferenčných hlasov čím získal 14. miesto a bol zvolený do parlamentu. V parlamente je členom Ústavnoprávneho výboru NR SR.

Najlepšie výroky Alojza Baránika nájdete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.