Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2018, 00:00

Poslanci kritizujú Nesrovnala

Cieľom kritiky poslancov je upozorniť na to, že primátor vyjadril stanovisko, ktoré je v príkrom rozpore s tým, čo od neho žiadali vyjadriť voči vláde poslanci mestského zastupiteľstva.

Poslanci kritizujú Nesrovnala
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Poslanci Dana Čahojová, Lucia Štasselová, Ján Hrčka a Gábor Grendel na tlačovej besede kritizovali konanie primátora mesta Iva Nesrovnala za netransparentnosť. Odvolávajú sa pritom na dva listy primátora Nesrovnala adresované vtedajšiemu ministrovi podpredsedovi vlády pre investície a informatizáciu Petrovi Pellegrinimu, v ktorých vyjadruje podporu projektom v protiklade s rozhodnutím mestského zastupiteľstva. Projekty spoločností HB Reavis – Smart City a J&T real estate – Spojená Bratislava podali žiadosť o štatút významnej investície. Tento štatút mal projektom priniesť výhody spojené s možnosťou vyvlastňovania pozemkov, obídenia poplatku za rozvoj, ktorý by v prípade takto rozsiahlych projektov mohol dosiahnuť výšku niekoľko miliónov eur.

Na základe záujmu vtedajšieho ministra Pellegriniho mestské časti rokovali o projektoch. Poslanci všetkých troch zastu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.