Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2018, 13:25 Aktualizované dňa 03.07.2018 o 14:14

Sorosove deti nech si robia, čo chcú. My sme najúspešnejší projekt, odkazuje Fico

Bývalý premiér ostro kritizoval iniciatívu Za slušné Slovensko. Podľa neho organizátori protestov oklamali ľudí.

Šéf Smeru Robert Fico v reakcii na kroky iniciatívy Za slušné Slovensko vyhlásil, že táto iniciatíva oklamala celé Slovensko. Fico vyhlásil, že predstaviteľovej tejto iniciatívy považuje za Sorosove deti.

"Chcem povedať, že Smer je jednoznačne najúspešnejší projekt. Sorosove deti nech si robia, čo chcú. My máme vlastnú politiku, vlastné štruktúry, vlastných kandidátov. Tisíckrát už bolo povedané, že so Smerom nie. Toto už nie je náš problém. My skôr poukazujeme na to, čo sa z hľadiska demokracie v tejto krajine deje," vyhlásil Fico.

Bývalý premiér viackrát deklaroval, že podľa neho oklamali ľudí. "Ja sa pýtam kto im dáva pokyny a k čomu to celé smeruje," pokračuje Fico.   

"Ja od začiatku tvrdím, že je to jasné zneužitie vraždy novinára, že je tu vysoká miera organizovanosti týchto podujatí. Tvárili sa, že je to pekná iniciatíva, ktorá nemá s politikou nič, ale oklamali všetkých. Keď chcú, nech si založia politickú stranu a nech vstúpia do politického súboja a nie takto pokútne zmeniť občiansku iniciatívu na politickú hnutie," odkázal Fico, podľa ktorého by bolo veľmi zlé, keby Slovensko riadili zahraniční finančníci a nie slovenskí politici zvolení v riadnych voľbách.

Iniciatíva Za slušné Slovensko vyjadrila podporu v jesenných komunálnych voľbách kandidátovi na primátora Bratislavy Matúšovi Vallovi, kandidátovi na primátora Nitry Marekovi Hattasovi a kandidátovi na primátora Žiliny Petrovi Fiabánemu.

Vysvetľuje to tým, že títo kandidáti sa prihlásili k ich vízii Slušné mestá a obce Slovenska, sú transparentní a volajú po tom, aby občania aj po voľbách mohli participovať na správe veci verejných.

​Zástupcovia iniciatívy deklarujú, že naďalej ostávajú občianskou iniciatívou a že do politiky nevstúpili. Uvedomujú si však, že môže prísť časť kritiky za to, že niekoho podporia.

"My však len hovoríme, títo ľudia sa hlásia k vízii Slušné mestá a obce Slovenska a spĺňajú tie podmienky. Ak chceme zmenu v krajine a voláme po slušnom i spravodlivom Slovensku, tak cítime povinnosť povedať ľuďom, ako to vidíme my," uviedol člen iniciatívy Juraj Šeliga.

Podporiť chcú aj ďalších nezávislých kandidátov na poslancov zastupiteľstiev či na primátorov a starostov v obciach a mestách Slovenska, ktorí sa budú hlásiť k vízii a ktorých si vyberú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.