Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2018, 00:00

Štátna poisťovňa uhradí lekárom všetky výkony

Špecialista po novom už pacienta neobjedná o mesiac neskôr, pretože naplnil limit. Bude ho musieť vyšetriť povinne.

Štátna poisťovňa uhradí lekárom všetky výkony
Zdroj: TASR

Štátna poisťovňa zrušila limity na platby pre špecialistov v ambulanciách. V praxi by sa tak pacienti mali k lekárom dostať rýchlejšie. V piatich špecializáciách navyše pilotne zavádza nový úhradový mechanizmus.


Ak vám so zdravotnými ťažkosťami nevedel pomôcť všeobecný lekár, poslal vás za špecialistom. Konkrétne, ak sa vám napríklad začali triasť ruky, odporučil vám navštíviť ambulanciu neurológa pre podozrenie na Parkinsonovu chorobu. Neurológ vám však oznámi, že vás objedná až o tri mesiace, pretože pre poisťovňu naplnil limit a žiadne ďalšie výkony mu už nepreplatia. Tomuto by však malo byť pre pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne koniec. „Poisťovňa už odišla z ozdravného plánu a teraz môžeme hovoriť o tom, čo môže poskytnúť pre svojich poistencov,“ vyhlásil včera generálny riaditeľ štátnej poisťovne Miroslav Kočan. Poisťovňa mení systém úhrad, jednoducho povedané, VšZP ruší lim

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.