Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2018, 09:55

Pojednávanie v prípade vraždy bossa Sýkoru bude opäť odročené

Proces sa neuskutočnil ani v apríli tohto roku, vtedy bol zrušený pre práceneschopnosť prísediaceho senátu. Vo veci sa nepojednávalo ani na začiatku januára tohto roku.

Ľuboš Ferus
Zdroj: TASR

Proces v kauze vraždy bratislavského bossa Miroslava Sýkoru, naplánovaný pôvodne na utorok (3.7.), sa na Okresnom súde Bratislava I opäť neuskutoční. Dôvodom je doručenie ospravedlnenia neúčasti jedného z obhajcov obžalovaných. Uviedol v pondelok pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Proces sa neuskutočnil ani v apríli tohto roku, vtedy bol zrušený pre práceneschopnosť prísediaceho senátu. Vo veci sa nepojednávalo ani na začiatku januára tohto roku. Dôvodom bolo ospravedlnenie sa hlavného obžalovaného Ľuboša Ferusa pre práceneschopnosť.

V minulosti vypovedal na súde v tejto veci aj Mikuláš Černák, bývalý boss banskobystrického podsvetia. Vo svojej výpovedi usvedčil troch z piatich obžalovaných – Ľuboša Ferusa, Richarda B. a Milana M.

Podľa Černákových poznatkov Sýkoru zastrelili členovia vlastnej skupiny na čele s dnes nebohým Petrom Križanovičom alias Duranom. Stalo sa tak po roztržke týkajúcej sa nerozdelenia lupu získaného lúpežou v nitrianskej pobočke VÚB banky v januári 1996. Z vraždy Sýkoru obžaloval prokurátor napokon Mareka L., Richarda B., Milana M. a Ľuboša F.

Sýkoru mali zavraždiť vo februári 1997 na parkovisku hotela Holiday Inn na Bajkalskej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby prišiel k hotelu na vozidle Audi A 100 spolu s jedným ochrankárom.

Keď vystúpili z auta, ochrankára zasiahli do chrbta streľbou zo samopalu. Samotného Sýkoru najprv zasiahli tromi ranami do nohy, po čom spadol na zem. Sýkora sa však snažil brániť svojou zbraňou.

Útočníci ho vzápätí dorazili streľbou zo samopalu, pričom mu podľa obžaloby výstrelmi spôsobili 13 poranení hlavy a hrudníka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.