Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2018, 13:00

Prokurátor Šanta išiel veľmi tvrdo za svojím. Ale toto je rarita, tvrdí o Kočnerovej väzbe odborníčka

Pozrite si rozhovor s rektorkou akadémie policajného zboru Luciou Kurilovskou v HNtelevízii o aktuálnej situácii ohľadne väzby pre Mariana Kočnera.

Prípad falšovania zmeniek v hodnote 70 miliónov eur je v histórii Slovenska raritou. O miliónovej kauze, väzbe Mariana Kočnera či monitorovacom náramku Pavla Ruska sme sa rozprávali s rektorkou akadémie policajného zboru Luciou Kurilovskou.

V rámci trestného práva ide naozaj o raritu v rámci Slovenskej republiky,“ priznala šéfka policajnej akadémie. Podľa Kurilovskej prístup špeciálneho prokurátora Jána Šantu je poriadne ostrý, no v podobnej problematike akceptovateľný, až žiadaný.

​„Postupoval podľa toho, aby neboli zmarený účel trestného konania a neboli ovplyvňovaní svedkovia a ďalšie osoby,“ podčiarkla. Vyšetrovateľ s prokurátorom žiadali pre Kočnera s Ruskom väzbu, špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici naopak zase stíhanie na slobode.

Ako by v tomto prípade postupovala samotná Kurilovská, má viac než jasno. „Ak by som bola na mieste prokurátora, tak by som navrhovala väzbu pre obidvoch,“ nekompromisne povedala Kurilovská.

Podľa rektorky a odborníčky na trestné právo by mali vyšetrovatelia, ale aj sudcovia pri podobných prípadoch zostávať čo najviac objektívni.

Nie vždy sa to darí, za príklad dala udalosti spojené s vraždou novinára Jána Kuciaka. „Keď sa uskutočňoval vyšetrovací pokus, tak boli prítomní aj pozostalí, rodičia obetí, čo som presvedčená, že v inej veci by tam prítomní neboli,“ myslí si Kurilovská.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.