Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2018, 12:54

Najväčšia razia voči hazardu. Colníci zasahujú v sto prevádzkach po celom Slovensku

Ide o najväčšiu akciu zameranú na odhaľovanie obchádzania zákona o hazardných hrách.

Najväčšia razia voči hazardu. Colníci zasahujú v sto prevádzkach po celom Slovensku
Zdroj: TASR/AP

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) vykonávajú vo štvrtok zásah v 100 prevádzkach po celom Slovensku. Ide o najväčšiu akciu zameranú na odhaľovanie obchádzania zákona o hazardných hrách. Informovala o tom finančná správa.

"Stovka colníkov KÚFS dnes preveruje prevádzky po celom Slovensku s cieľom odhaliť obchádzanie zákona o hazardných hrách. Ide o najväčšiu akciu proti nelegálnemu hazardu v asi stovke zariadení na území krajiny. V každom kraji kriminalisti finančnej správy preverujú aj podozrenia z podvodov na dani z pridanej hodnoty (DPH) a dani z príjmu právnických osôb (DPPO)," priblížila Drahomíra Adamčíková z komunikačného oddelenia Finančného riaditeľstva SR.

Finančná správa nemôže podľa nej zverejniť ďalšie podrobnosti o zásahu vzhľadom na to, že vykonáva v tejto súvislosti ďalšie úkony. "Podrobné informácie poskytne v pondelok po analýze a vyhodnotení výsledkov zásahu," avizovala.

Ďalej informovala, že počet uložených pokút, ako aj ich výška v tejto oblasti za minulý rok oproti predošlým rokom výrazne narástli. Daňovými úradmi bolo vlani uložených 210 pokút vo výške 378 660 eur. "Výška uložených pokút vzrástla v roku 2017 v porovnaní s rokom 2016 o 13 680 eur alebo 3,75 percenta a oproti roku 2015 až o 245 460 eur alebo 184 percent," doplnila Adamčíková.

Na výhrach bolo minulý rok vyplatených spolu 2,699 miliardy eur, čo je medziročne viac o 20 miliónov eur. Do štátneho rozpočtu boli priamo z prevádzkovania hazardných hier v roku 2017 odvedené prostriedky vo výške 197 miliónov eur, čo je medziročne viac o 12 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.