Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2018, 00:00

Lubyová spúšťa reformu vzdelávania žiakov

Pellegriniho vláda odklepla prvý krok veľkej školskej reformy z dielne ministerky Martiny Lubyovej. Národný program, ako sa reforma nazýva, sa skladá zo 106 opatrení, ktoré sú rozdelené do piatich dvojročných na seba nadväzujúcich akčných plánov. Vláda v stredu schválila nové znenie tohto programu. Zároveň odklepla prvý akčný plán na obdobie rokov 2018 – 2019. Ďalšie štyri akčné plány na roky 2020 až 2027 vláda zobrala na vedomie.

Peniaze budú

Celá reforma by mala stáť približne 12 miliárd eur, z toho deväť miliárd zhltnú iba platy. Tieto peniaze sú naplánované na dekádu dopredu. Nominantka SNS vyhlásila, že peniaze na jej reformu sa na nájdu. „Všetko, čo je v Národnom programe v prvom akčnom pláne, je rozpočtovo kryté alebo už dohodnuté. Keďže rokovania o štátnom rozpočte na budúci rok ešte prebiehajú, čokoľvek sa ďalej vyrokuje, tak bude do akčného

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.