Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2018, 11:06 Aktualizované dňa 25.06.2018 o 12:19

Mistrík prezradil, koľko minie na prezidentskú kampaň. Prispel mu aj jeden z najbohatších Slovákov

Vedec Robert Mistrík sa chce uchádzať o dôveru Slovákov ako nezávislý kandidát.

Kandidatúru na prezidenta SR ohlásil v pondelok vo svojom rodisku - v Banskej Bystrici Robert Mistrík. O tento post sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát.

Podľa vlastných slov chce byť prezidentom, ktorý počúva ľudí a stojí na strane slušnosti. "Kandidujem za prezidenta, aby som pomohol splniť najdôležitejšie ciele, a to vyššiu životnú úroveň ľudí a vyššie platy, slušnú a spravodlivú krajinu, ochranu našej krásnej prírody a rozvíjanie našich tradícií," uviedol na tlačovej konferencii.

Na kampaň chce použiť vlastných a riadne zdanených 450-tisíc eur a sumou 50-tisíc eur mu prispeje Richard Marko zo spoločnosti ESET. Marko je podľa magazínu Forbes 15. najbohatším Slovákom. Jeho majetok dosahuje 340 miliónov eur.

Mistrík zároveň predstavil šesť členov petičného výboru, ktorí začali zbierať 15-tisíc podpisov potrebných na prezidentskú kandidatúru.

Mistríka v kandidatúre podporia opozičné strany SaS a Spolu. Oficiálne to oznámia zajtra (26. 6. 2018) na tlačovej besede.

Mistrík je vedec - biochemik. V roku 1998 založil technologickú firmu, ktorá pôsobí v oblasti hmotnostnej spektrometrie. V roku 2009 patril k zakladateľom strany Sloboda a Solidarita, členstvo však ukončil v roku 2012. V januári 2018 mu prezident SR Andrej Kiska udelil Pribinov kríž I. triedy za zásluhy o rozvoj slovenskej vedy.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.