Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2018, 00:00

Situácia je vážna, bije Kiska na poplach. Pellegrini odkázal Slovákom, že ani on nikam neodchádza

Kiska opäť poukázal na zlyhanie štátu, Pellegrini hovoril o tom, že chce byť digitálny premiér.

Prezident Andrej Kiska sa tento týždeň zastal farmárov, ktorí prišli po dvojdňovej ceste z východu Slovenska do Bratislavy protestovať za lepšie podmienky v poľnohospodárstve.

Kiska opäť poukázal na zlyhanie štátu, zároveň však ocenil, že vláda Petra Pellegriniho sa snaží robiť určité opatrenia.

​Pellegrini medzičasom na inej akcii odkázal, že on chce byť digitálnym premiérom. Bola to akcia o digitálnej koalícii, na ktorej vtipkoval, že "ani on nikam neodchádza."

Týmto dnes už slávnym výrokom vyrukoval bývalý premiér Robert Fico, keď tieto slová adresoval Kiskovi po tom, ako skončil na premiérskej stoličke. Pellegrini sa počas týždňa snažil hasiť situáciu okolo farmárov, vyzval ministerku pôdohospodárstva, aby ich prijala a oznámil zriadenie špeciálneho tímu.

Gabrielu Matečnú ale príliš protest farmárov nevyrušoval, len im stroho odvetila, že ani oni sami nie sú ujednotení vo svojich požiadavkách.

A tak je situácia taká, že farmári z Bratislavy odišli, problémy však zostávajú.

Pozrite si výroky politikov v tomto týždni vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.