Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2018, 00:00

Štátna VšZP dosiahla rekordný zisk

Najväčšia slovenská poisťovňa sa zo straty dostala a vykazuje historické čísla.

Štátna VšZP dosiahla rekordný zisk
Zdroj: TASR

Všeobecná zdravotná poisťovňa splnila, čo mala, jej ozdravný plán, ktorý obsahoval približne 20 opatrení, sa končí. Po tom, čo sa pred dvoma rokmi prevalila viac ako 100-miliónová strata, je poisťovňa v zisku. Jej základné imanie je na úrovni 25 miliónov eur.


Ozdravovanie sa končí
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou to potvrdil, Všeobecná zdravotná poisťovňa splnila všetky ciele ozdravného plánu. To znamená, že stabilizovala náklady, zlepšila výber poistného a hlavne dosiahla kladný hospodársky výsledok. „Trvalo to rok a pol. Bolo to obdobie konsolidácie. Veľmi sa teším, že môžem ohlásiť ukončenie ozdravného plánu,“ vyjadrila sa ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, ktorá vyzdvihla, že sa opatrenia nedotkli pacientov.

Aktuálne je Všeobecná zdravotná poisťovňa za prvé štyri mesiace tohto roka v zisku skoro 57 miliónov eur. Len na porovnanie, pred desiatimi rokmi bol zisk nula eur. Do konca tohto roka poisťovňa očakáva zisk 70 miliónov eur. „Dalo by sa povedať, že trikrát 56 je 160 miliónov, ale my v druhom polroku očakávame efekty, ktoré sú už

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.