Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2018, 12:46

Najvyšší ústavní činitelia dostanú byty a priestory na reprezentáciu

Priestory a byty poskytne rezort zahraničia cez Správu služieb diplomatickému zboru.

Najvyšší ústavní činitelia dostanú byty a priestory na reprezentáciu
Zdroj: MAFRA/Pavol Funtál

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) poskytne od budúceho volebného obdobia priestory na štátnu reprezentáciu a primerane vybavené byty pre troch najvyšších ústavných činiteľov. Vyplýva to z materiálu z dielne rezortu diplomacie, ktorý na stredajšom rokovaní schválila vláda. Kabinet považuje zabezpečenie priestorov pre prezidenta, predsedu parlamentu a predsedu vlády za potrebné a dôležité.

Priestory a byty poskytne rezort zahraničia cez Správu služieb diplomatickému zboru (SSDZ), ktorej je stopercentným akcionárom. Ministerstvo a SSDZ tak o poskytnutí priestorov a bytov začnú rokovať s Kanceláriou prezidenta SR, Kanceláriou Národnej rady SR a s Úradom vlády SR. Cieľom rokovaní bude dohodnutie konkrétnych podmienok a právnych vzťahov pri poskytovaní týchto bytov a reprezentačných priestorov v prípade záujmu ústavných činiteľov o využitie ich práva bezplatne užívať primerane vybavený byt.

Pre ústavných činiteľov bude zabezpečený byt v nehnuteľnosti, v rámci ktorej budú taktiež priestory spĺňajúce všetky štandardy na štátnu reprezentáciu. Jednotlivé nehnuteľnosti zostanú vo vlastníctve SSDZ a Kancelária prezidenta SR, Kancelária Národnej rady SR a Úrad vlády SR budú mať ku konkrétnej celej nehnuteľnosti užívacie právo. Jeho rozsah bude upravený zmluvami.

Najvyšší ústavní činitelia Slovenskej republiky budú mať počas ich funkcie k bytom právo bezplatného užívania, pričom jeho rozsah tohto bude zmluvne upravený osobitnými zmluvami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.