Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2018, 22:25

Blaha sa pridal k bojkotu Billy po tom, ako reťazec vyradil z predaja Zem a vek

Predaj skončí už o mesiac v júli.

Blaha sa pridal k bojkotu Billy po tom, ako reťazec vyradil z predaja Zem a vek
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Reťazec Billa od júla stopne distribúciu konšpiračného časopisu Zem a vek vo svojich predajniach. Reagovala tak na podnet blogera Jakuba Godu, ktorý vo svojom statuse napísal, že ho prechádza chuť do jedla, keď v regáloch vidí medzi časopismi Zem a vek. 

"Tento plátok mi nevadí preto, že jeho redaktori majú iný názor, ako mám ja (takých je kopec a je mi to jedno), ale preto, že šíri antisemitizmus, nebezpečné konšpiračné teórie a hoaxy," napísal bloger vo svojom príspevku.

Reakcia nenechala na seba dlho čakať a spoločnosť Billa mu zo svojho oficiálneho profilu odpísala, že sa rozhodla časopis z ponuky vyradiť. "Spoločnosť Billa sa rozhodla vylistovať časopis Zem a vek. Od budúceho mesiaca ho na pultoch svojich predajní nebude predávať," napísala Billa v reakcii na príspevok blogera Godu.

Tento krok reťazca vyvolal vlnu nevôle medzi sympatizantmi konšpiračného časopisu. Tí sa rozhodli, že začnú Billu bojkotovať.

K bojkotu sa pridal aj poslanec SMER-SD Ľuboš Blaha, ktorý sa vyjadril, že s Billou skončil. "Nemám rád, ak niekto vnáša politiku do potravín," napísal Blaha.  

Pozrite si ostrý súboj Ľuboša Blahu a Richarda Sulíka v staršom videu HN.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.