Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2018, 00:00

Polmiliardové výdavky na rakovinu chce Kalavská znížiť

Ministerka Kalavská predstavila historicky prvú komplexnú stratégiu boja proti rakovine. Termíny ani výšku nákladov zatiaľ nepoznajú.

Polmiliardové výdavky na rakovinu chce Kalavská znížiť
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva

Približne 500 miliónov eur ročne dajú naše zdravotné poisťovne na liečbu onkologických ochorení. Rakovina je totiž druhou najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku a, navyše, počet chorých sa zvyšuje. V európskom porovnaní si podľa analýz Komisie vedieme horšie, ako väčšina krajín – na vysokú úmrtnosť, nedostatočnú prevenciu a chýbajúcu ucelenú stratégiu boja proti rakovine upozornil v správe o Slovensku nielen Brusel, na rezort zdravotníctva opakovane apelovali aj pacientske organizácie. Ministerstvo sa im rozhodlo vyjsť v ústrety – predstavilo Národný onkologický program.


Slabá prevencia stojí stovky miliónov
V utorok ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská predstavila dvojročný strategický plán, ktorý má pomôcť k zníženiu vzniku nových prípadov rakoviny.

„N

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.