Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2018, 10:32

Kisku budem v pléne pozorne počúvať. Ak to bude potrebné, vyjadrím sa, vyhlásil Pellegrini

Premiér Peter Pellegrini povedal, že nemieni kandidovať na prezidenta.

Peter Pellegrini nemieni kandidovať na prezidenta. Premiér to povedal krátko pred rokovaním vlády.

"Asi tri mesiace som predseda vlády, mám pred sebou obrovský kus práce, ak chcem pre túto krajinu ešte niečo spraviť a pokúsiť sa ju posúvať dopredu a k lepšiemu. Nie som si istý, že či toto sa dá robiť z pozície prezidenta SR," povedal Pellegrini.

Dodal, že nechce špekulovať o tejto téme, pretože mu nič nebolo ponúknuté. "Ja chcem pracovať, treba na Slovensku ešte veľa vecí urobiť a opakujem, mám pocit, že to sa z pozície prezidenta nedá," povedal Pellegrini.

O 14.00 hod. bude v parlamente počúvať prejav prezidenta Andreja Kisku.

"Neviem, aký ton zvolí, ako zhodnotí situáciu. Budem ho v pléne počúvať a ak to bude nevyhnutné, zaujmem stanovisko ako predseda vlády."

Pellegrini tvrdí, že nepočul o medializovaných správach, že Robert Fico mal "nahovárať" Andreja Danka a Bélu Bugára, aby odišli počas prezidentovho prejavu zo sály. "Nepočul som o tom, ja viem to, že sme boli dohodnutí, že ako vláda budeme v sále a pozorne ho počúvať," skonštatoval Pellegrini.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.