Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 23:37

Gál nad ponukami finančníkov váha

Rezort spravodlivosti poodhalil plány sťahovania ministerstva do nových priestorov. Kandidátmi sú Penta aj J&T.

Minister spravodlivosti Gábor Gál
Zdroj: TASR/M. Svítok

Sťahovanie ministerstva spravodlivosti z budovy, v ktorej sa delia o priestory s Najvyšším súdom, ohlásila už bývalá šéfka rezortu Lucia Žitňanská. V jej šľapajach pokračuje aj jej nástupca Gábor Gál, ktorý novinárom predstavil najvážnejšie ponuky, medzi ktorými nechýbajú ani kancelárie z portfólia finančných skupín Penta a J&T.

Gálova dilema

Do finálového kola tendra vyhláseného minulý rok sa prebojovalo sedem kandidátov. Gábor Gál v utorok novinárom oznámil, že medzi najvhodnejšími priestormi sú tiež kancelárie Penta v Digital Parku a kancelárie J&T v budove Westend Court. Práve títo dvaja záujemcovia vzbudzujú medzi odborníkmi, ale i verejnosťou pochybnosti. Podľa médií spomínané finančné skupiny majú blízko k vysokopostaveným štátnym funkcionárom. Pochybnosti má aj šéf rezortu Gábor Gál. „Ministerstvo v súčasnosti bojuje s jednou z najväčších dilem. Chcem na túto té

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.