Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 19:11

V parlamente vynovili priestory za 830-tisíc. Pozrite si novú kuchyňu či bufet

Kompletnou výmenou prešli elektrika, vodoinštalácia, vzduchotechnika, plyn aj chladenie.

Parlament má po 24 rokoch novú kuchyňu, jedáleň aj bufet. "Rozsiahla rekonštrukcia skončila na čas a dnes oficiálne kuchyňa začína svoju riadnu prevádzku," informuje Národná rada.

V júni minulého roka Kancelária NR SR vydala vo vestníku verejného obstarávania výzvu na predkladanie ponúk s tým, že predpokladaná hodnota zákazky presahuje milión eur bez DPH. Nakoniec rekonštrukcia stála okolo 830 tisíc eur.

"Oproti predpokladanej hodnote zákazky sa podarilo vďaka transparentnej súťaži ušetriť viac ako 130 tisíc eur a vďaka ďalším racionalizačným opatreniam a dobrému riadeniu stavebných prác sa na celkových výdavkoch ušetrilo viac ako 42 tisíc eur," chváli sa parlament.

Kompletnou výmenou prešli elektrika, vodoinštalácia, vzduchotechnika, plyn aj chladenie.

V novembri 2017 Nadácia Zastavme korupciu upozornila na podozrenia, že tender na zariadenie parlamentnej kuchyne je šitý na mieru. Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady podozrenia odmietol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.