Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2018, 11:39

"Bodka. Hoax. Dovidenia." Lajčákov rezort ironicky zareagoval na Kotlebu

Podľa rezortu diplomacie Marian Kotleba predviedol vrcholné číslo, ktoré obsahovalo celú škálu nástrojov skúseného demagóga.

"Bodka. Hoax. Dovidenia." Lajčákov rezort ironicky zareagoval na Kotlebu
Zdroj: TASR

Ministerstvo zahraničných vecí reagovalo na vystúpenie predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu v nedeľňajšej diskusnej relácii V politike na TA3. Rezort na sociálnej sieti označil slová Kotlebu, týkajúce sa zahraničnej politiky, za "hoax" a "haluz". 

"Z nášho pohľadu je projekt európskej armády len pokračovaním snáh o federalizáciu Európy a zničenie národných štátov," povedal v relácii Kotleba. Podľa ministerstva je táto informácia hoax.

"Žiadna európska armáda sa nechystá. Bodka. Hoax. Dovidenia," uvádza rezort diplomacie na svojej facebookovej stránke. 

Ministerstvo tiež odmieta Kotlebove slová o sankciách Bruselu proti Sýrii. "Haluzou je, keď poslanec Kotleba oduševnene argumentuje, že sankcie EÚ bránia Sýrii nakupovať lieky, a preto musia deti vo vojnou ťažko skúšaných oblastiach umierať. S tým sa ani nedá polemizovať, to je jednoducho hlúposť,"  tvrdí rezort.  

Kotleba počas vystúpenia v televízii ukázal aj svoje fotografie zo stretnutí s predstaviteľmi sýrskej vlády. Ministerstvo to označilo za vrchol cynizmu voči obetiam vojny v Sýrii. 

Predseda ĽSNS sa v relácii dotkol aj témy Severoatlantickej aliancie. Podľa slov Kotlebu by malo prísť v roku 2020 k vypršaniu prístupovej zmluvy Slovenska do NATO. Rezort aj tieto slová odmieta a považuje ich za nepravdivé. "To už je ozaj na smiech: ani Washingtonská zmluva, ani protokol o pristúpení SR do NATO nemá žiadne časové obmedzenie. Tento jednoduchý fakt si dokáže každý vygoogliť asi tak za 2 minúty. Čiže totálna haluz," tvrdí ministerstvo na sociálnej sieti. 

Podľa rezortu Kotleba v nedeľnom televíznom vystúpení predviedol "vrcholné číslo, ktoré obsahovalo celú škálu nástrojov skúseného demagóga - hoaxy, haluze a, žiaľ, aj bezohľadný cynizmus."

V HNtelevízii si pozrite aj rozhovor so sociológom o návrhu ĽSNS na sprísnenie interrupcií zo záveru mája:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.