Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2018, 22:42

Zo šoféra 28 rokov slúžiaci politik. Teraz Bugár vidí finále svojej kariéry v paláci

Po takmer troch dekádach v aktívnej politike sa súčasný podpredseda parlamentu oficiálne pustil do boja o Prezidentský palác.

Zo šoféra 28 rokov slúžiaci politik. Teraz Bugár vidí finále svojej kariéry v paláci
Zdroj: TASR

Na víkendovom okrúhlom desiatom sneme strany Most-Híd delegáti v tajnom hlasovaní zvolili svojho kandidáta do prezidentských volieb. Potvrdilo sa tak dlhšie skloňované meno straníckeho šéfa Bélu Bugára. Čerstvý kandidát a bývalý strojný inžinier patrí medzi veteránov slovenskej politiky, a podľa odborníkov jeho šance v súboji o prezidentské kreslo nie sú márne.

Národnosť vo voľbách nerozhodne
„Je mi cťou oznámiť, že náš snem jednohlasne rozhodol o nominácii Bélu Bugára do súboja v prezidentských voľbách,“ vyhlásil na záver snemu minister životného prostredia. Bugár tvrdí, že ako prezident by sa snažil spoločnosť spájať. „Prezident musí vedieť stáť nad spormi a musí byť rovnako naklonený jednej aj druhej strane politického spektra,“ uviedol Bugár.


Práve vyhranené maďarsko-slovenské vzťahy v minulosti radikálne polarizovali spoločnosť. Podľa sociologičky Zuzany Kusej by však otázka národnosti paradoxne pri rozhodovaní voliča nemala hrať žiadnu rolu. „Ak Bugár nebude zvolený, tak to určite nesúvisí s jeho národnosťou. Veľa ľudí na Slovensku Bugára nevníma cez jeho národnosť, ale berie ho ako člena koalície a ak ho časť obyvateľstva vníma nejako rozmrzene, tak to súvisí skôr s jeho politickou flexibilitou,“ podotkla odborníčka.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.