Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2018, 00:00

Problémovú konštrukciu pod Mostom SNP majú úrady povoliť dodatočne

Stavebný úrad musí neskôr doloženú dokumentáciu preštudovať.

Problémovú konštrukciu pod Mostom SNP majú úrady povoliť dodatočne
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Kauza kontroverznej stavby pod Mostom SNP v hlavnom meste má ďalšie pokračovanie. K vyhláseniu primátora Bratislavy o zastavení prác na nelegálnej budove sa pridal stavebný úrad. Autor projektovej dokumentácie verí, že konštrukciu úrady povolia dodatočne.


Práca navyše sa nevypláca
Kontrola štátneho stavebného dozoru zistila, že firma Zemeguľa, ktorá začala s budovaním novej konštrukcie pod mostom, konala nad rámec povolení. Stavebný úrad totiž vydal predbežné povolenie len na odstránenie havarijného stavu. „Okrem nevyhnutných opráv začal stavebník realizovať novú konštrukciu dvojpodlažnej stavby,“ hovorí vedúca oddelenia komunikácie mestskej časti Petržalka Silvia Vnenková. Podľa kontrolnej správy začala firma Zemeguľa ďalšie práce preto, lebo statik zistil zásadnejšie ohrozenie nosnej funkcie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.