Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2018, 17:54 Aktualizované dňa 06.06.2018 o 22:46

Zaplavené cesty a nehody, prívalový dážď spôsobil kolaps dopravy v celej Bratislave

Silné prívalové dažde zasiahli západ Slovenska. V Nitre voda zaplavila cestu.

Silné prívalové dažde a tri dopravné nehody výrazne komplikujú dopravu v Bratislave. V hlavnom meste sa tvoria rozsiahle kolóny, na cestách je množstvo vody. 

Zdroj: Waze

​​Stella centrum informuje o nehodách na Trnavskej, pred vjazdom do Trnavského Mýta, na Prievozskej, za križovatkou s Miletičovou, v smere do centra a pred výjazdom z Einsteinovej na Most Lafranconi.  Zelená vlna RTVS informuje o vode na Račianskom mýte. Aplikácia waze ukazuje, že sa v hlavnom meste tvoria rozsiahli zápchy.

Nepriaznivé počasie spôsobilo problémy aj MHD v hlavnom meste. "Z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok mala MHD v Bratislave problémy​​. Niektoré linky stáli. Dispečing Dopravného podniku Bratislava zaznamenával meškanie do 50 minút. Situácia sa už zlepšuje," povedala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

Hasiči zasahujú v Nitre

Silná búrka sprevádzaná hustým dažďom spôsobila problémy aj na viacerých miestach v Nitre. Hasiči v súčasnosti zasahujú na Ulici Jakuba Haška v blízkosti výjazdu Nitra - Juh z rýchlostnej cesty PR1BINA, kde sa tvoria kolóny áut.

"Je tam zaplavená cesta, autá z firiem, ktoré tam sídlia, sa nemôžu dostať na hlavnú Cabajskú cestu. Hasiči na mieste odčerpávajú vodu," informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga. V teréne je podľa jeho slov desať hasičov s technikou.

Menšie problémy s vodou mali aj obyvatelia Hodžovej ulice, kde voda zaliala križovatku Spojovacia – Hodžova. "Problémy sme mali nahlásené aj z materskej školy na Biovetskej ulici, kde v areáli stojí voda, no nie je to také akútne," skonštatoval Varga.

Prietrž sa začala krátko popoludní. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Nitra výstrahu tretieho stupňa, ktorá platila do 15. hodiny. V súčasnosti platí do 17. hodiny výstraha druhého stupňa. Úhrny zrážok môžu dosiahnuť 30 až 50 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 20 až 25 metrov za sekundu.

Komplikácie v Trnavskom kraji

Z dôvodu silných prívalových dažďov zasahujú hasiči aj v Trnavskom kraji. Niekoľko desiatok z nich momentálne zasahuje hlavne v okolí Dunajskej Stredy, kde je ich pomoc potrebná na viac ako 50 miestach.

"Ide najmä o odčerpávanie vody zo zatopených cestných komunikácií, rodinných domov, pivníc, dvorov a záhrad, v niekoľkých prípadoch hasiči zasahujú aj pri odstraňovaní popadaných stromov," informovala TASR Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Dodala, že za poslednú hodinu vykonali hasiči 30 výjazdov priamo v Dunajskej Strede, v 20 prípadoch zasahovali a stále zasahujú v okolitých obciach (Okoč, Lehnice, Orechová Potôň a podobne).

​Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal počas stredy výstrahy pred silnými búrkami s krúpami i prívalovými povodňami. Výstraha pred búrkami platí stále na celom západnom a väčšine stredného Slovenska, v severnej časti Bratislavského a Trnavského kraja je výstraha zvýšená na 2. stupeň. Pre oblasť juhozápadného Slovenska platí do 18.00 h i hydrologická výstraha 1. stupňa pred prívalovými povodňami.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.