Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2018, 00:00

Štát kupoval knihy. Hodnotiteľ bol z rovnakej firmy ako víťaz

V rezorte školstva vyhralo súťaž na učebnice vydavateľstvo, jeden z členov ktorého schvaľoval verejné obstarávanie.

Štát kupoval knihy. Hodnotiteľ bol z rovnakej firmy ako víťaz
Zdroj: TASR

Hodnotiteľ učebnice Prírodovedy bol v možnom konflikte záujmov. Ministerstvo aj napriek tomu spôsob verejnej súťaže reformou nezmení.


Vyhralo rovnaké vydavateľstvo
Deti na základných školách sa učia prírodovedu a vlastivedu z učebníc z rovnakého vydavateľstva Aitec, ktoré vyhralo verejné obstarávanie minulý rok. Pri súťaži o učebnice však mohlo dôjsť ku konfliktu záujmov. Jedným z autorov víťaznej Vlastivedy pre tretí a štvrtí ročník bol Peter Mäsiar, ktorý bol zároveň v komisii, ktorá vybrala učebnicu Prírodovedy pre tretí a štvrtí ročník. HN majú k dispozícii dokumenty, ktoré to dokazujú. „Uvedený spoluautor bol iba jedným z viacerých členov poroty, ale ak mal prístup ku kontaktom, k neformálnym stretnutiam a častiam práce poroty, mohol významne formovať ich mienku,“ myslí si o prípade Zuzana Wienk z Ali

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.