Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2018, 13:57

Zverejnili video z útoku v centre Bratislavy, po ktorom zomrel Filipínec Henry

Z videozáznamu sa zdá, že si Juraj Hossu všetko nahrával na telefón a na nehybného Henryho si vyložil nohu a fotil si ho.

Zverejnili video z útoku v centre Bratislavy, po ktorom zomrel Filipínec Henry
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Záznam z brutálnej bitky v centre Bratislavy, po ktorej zomrel 36-ročný Filipínec Henry Acorda, sa podarilo získať televízii Markíza, ktorá ho zverejnila na svojom webe.

Henryho, ktorý sa snažil brániť svoje dve kamarátky, 28-ročný útočník Juraj Hossu udrel do tváre. Henry po údere zostal kľačať na zemi, nasledoval kopanec do hlavy, po ktorom už Filipínec len nehybne ležal.

​Z videozáznamu sa zdá, že si Hossu všetko nahrával na telefón a na nehybného Henryho si vyložil nohu a fotil si ho.

Markíza má k dispozícii aj svedectvo jednej z Henryho kamarátok, ktorej celú situáciu opísala jedna z dvoch žien, ktorých sa Henry zastal pred Hossuom. Zverejnenie podmienila zachovaním anonymity.

„Henry a jedna kamarátka si išli kúpiť pizzu a tá druhá kamoška ich čakala vonku. Prišiel k nej muž a pýtal sa jej, odkiaľ pochádza. Potom ju začal ťahať do taxíka. V tom vyšiel Henry s druhou kamarátkou, odtiahli ju a prešli cez cestu. On ich dobehol a schytil druhú kamarátku. Henry mu povedal, že obe sú s ním. Muž ho zhodil na zem a začal ho kopať. Svedkyne prosili útočníkových kamarátov, aby ho zastavili, že je v bezvedomí, a oni na to: Len ho nechajte," opísala.

Bitka sa stala 26. mája, Henry zraneniam podľahol v posledný májový deň. Okresný prokurátor však Hossua deň po incidente prepustil na slobodu, čo vyvolalo vlnu verejného pobúrenia a 2. júna útočníka opäť zadržali. Okresný sudca dnes rozhodol, že Hossu pôjde do väzby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.