Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2018, 15:48

Kollár: Prípad Filipínca je zlyhaním viacerých zložiek

​Útok na slušného človeka označil za ohavný čin, adekvátny politickej situácii v krajine.

Kollár: Prípad Filipínca je zlyhaním viacerých zložiek
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Prípad Filipínca, ktorý podľahol zraneniam po útoku mladého útočníka po tom, ako v centre hlavného mesta obraňoval dvojicu obťažovaných žien a priebeh doterajšieho vyšetrovania celého prípadu, je zlyhanie bezpečnostných zložiek a okresnej prokuratúry.

V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. "Zlyhávajú zložky na nižších úrovniach," myslí si Kollár.

​Útok na slušného človeka označil za ohavný čin, adekvátny politickej situácii v krajine. "Treba riešiť človeka, ktorý to spáchal," zdôraznil Kollár s tým, že prípad nemožno spájať s imigračnou politikou. Je presvedčený, že nie je prípustné, aby sa takéto niečo dialo, aj keby bol človek "zelený" a chránil ženu.

Prípad odsúdil aj predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák. Označil ho za ohavný čin, pričom páchateľ musí byť tvrdo potrestaný. Zároveň sa bude pýtať, prečo sa prvý prokurátor nestotožnil s návrhom vyšetrovateľa na vzatie útočníka do väzby.

Súhlasí s ním aj podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd), ktorý v tejto súvislosti hovorí o hanbe. Verí, že po prebratí prípadu Generálnou prokuratúrou SR naberie vyšetrovanie rýchlejší spád a páchateľ bude potrestaný.

Predseda strany Spolu Miroslav Beblavý zdôrazňuje, že systém na Slovensku si žiada rekonštrukciu. Je podľa neho choré, aby sme v centre mesta nevedeli zabezpečiť základnú bezpečnosť.

Poukazuje zároveň na to, že na Slovensku je špeciálne, že prípady sa riešia až pod tlakom médií, pričom sa nereaguje aj na tie, o ktorých napríklad médiá nevedia alebo nemajú dostatočné kapacity.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.