Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2018, 14:00 Aktualizované dňa 03.06.2018 o 16:47

Václav Mika predstavil svoje plány. Bude kandidovať na primátora Bratislavy

  • Bývalý šéf RTVS skonštatoval, že nechce žiadnu politickú podporu.
  • Svoju kampaň si chce z väčšej časti financovať sám. Zriadil si však aj transparentný účet.

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václa Mika bude kandidovať za primátora Bratislavy v novembrových komunálnych voľbách. Svoju kandidatúru ohlásil v Sade Janka Kráľa.

O hlasy voličov sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát.

"Nie problémy, ale riešenia budú rozhodovať. Riešenia budú súčasťou programového vyhlásenia," povedal Mika.

​Mika deklaruje, že bude kandidovať ako nezávislý kandidát bez politickej podpory.

"Neprijmem podporu od politického subjektu. Ak ma podporia jednotlivci, s tým problém nemám," podotkol. Svoju kampaň si chce z väčšej časti financovať sám. Zriadil si však aj transparentný účet.

Ako však upozornil, neprijme a vráti dar každému, ktorý mal alebo má obchodný vzťah s hlavným mestom, mestskými časťami či s akýmikoľvek ich firmami a organizáciami.

Taktiež vráti dar tomu, kto mal obchodný vzťah s RTVS v čase, keď jej Mika šéfoval.

Kandidatúru na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách zatiaľ ohlásil architekt a hudobník Matúš Vallo. Starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva, ktorý má podporu opozičných OĽaNO, SaS a Sme rodina. Kresťanskodemokratické hnutie postaví vo voľbách ako kandidátku na bratislavskú primátorku Caroline Líškovú.

Rešpektujem Vaša Miku ako mediálneho manažéra. Bratislava však nie je len magistrát. Riadiť mesto znamená mať k nemu dlhoročný vzťah, mať o neho záujem, poznať príklady dobrej praxe zo zahraničia, mať plán, odborný tím a podporu v zastupiteľstve. Toto všetko ja Bratislavčanom ponúkam. Teším sa ale, že už aj oficiálne poznám ďalšieho protikandidáta a že sa tak môže zintenzívniť aj diskusia o riešeniach problémov nášho mesta,” povedal v reakcii jeho súper v boji o primátorské kreslo Matúš Vallo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.