Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2018, 12:31

Danko: Prezidentské voľby nie sú témou dňa. Do septembra predstavíme našu kandidátku

Šéf SNS doplnil, že bude oslovovať jeho ženy z radov strany.

Danko: Prezidentské voľby nie sú témou dňa. Do septembra predstavíme našu kandidátku
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Prezidentské voľby nie sú témou dňa. Uviedol to predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Zároveň potvrdil, že do prezidentských volieb postaví SNS vlastného kandidáta, bude to žena.

"SNS pôjde vlastnou cestou kandidátky," potvrdil Danko s tým, že kto bude kandidovať, je dostačujúce povedať v septembri.

Danko doplnil, že bude oslovovať jeho ženy z radov strany. "Nepoviem žiadne meno, lebo keď poviete nejaké meno, je to ako asfaltový holub na Slovensku," povedal. Zároveň uviedol, že má dosť veľa iných starostí.

Danko sa vyjadril aj k rozšíreniu informácie o vražde ruského novinára Arkadija Babčenka, ktorý nakoniec žije. Danko tvrdí, že Ukrajina touto kauzou veľmi ublížila svojej zahraničnej politike.

​Predseda NR SR poukázal aj na kauzu ruského agenta Sergeja Skripaľa.

"Chcem dobrý vzťah s Ruskou federáciou aj s Ukrajinou," dodal Danko. Predseda NR SR protestuje proti falošným informáciám. "Nemôžu si Ukrajinci myslieť, že budú môcť na seba pripútať pozornosť takýmito teátrami," povedal Danko. Každý rozumný človek takéto pokusy a teátra musí odsúdiť. Podľa neho to bola demagógia, ktorá mala upozorniť na ukrajinsko-ruský konflikt.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.