Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2018, 17:55

Muža, ktorý na smrť dokopal Filipínca v centre Bratislavy, prepustili na slobodu

Prípad útoku na Filipínca s následkom smrti prevzala Krajská prokuratúra.

Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR

Prípad Juraja H. z Dunajskej Stredy, ktorý mal v sobotu (26.5.) nadránom sotiť na zem kopať do cudzinca z Filipín obraňujúceho dvojicu obťažovaných žien, prevzala po zásahu Generálnej prokuratúry SR (GP) Krajská prokuratúra v Bratislave. Uviedla to hovorkyňa GP Andrea Predajňová, podľa ktorej by sa mala sprísniť právna kvalifikácia v trestom stíhaní.

„Po konzultácii s Generálnou prokuratúrou SR trestnú vec okamžite prevzala Krajská prokuratúra v Bratislave, ktorá bude vykonávať dozor s tým, že trestné stíhanie bude vedené pre podstatne závažnejšiu právnu kvalifikáciu," oznámila hovorkyňa GP.

Príslušné spisové materiály v predmetnej trestnej veci podľa Predajňovej preskúma prokurátor Generálnej prokuratúry, pričom bude nariadená takzvaná správová povinnosť. Dohľad bude vykonávať prokurátor GP.

Napadnutý Filipínec, ktorý sa snažil na Obchodnej ulici v Bratislave zabrániť obťažovaniu dvoch žien, následkom zranení podľahol. Vo štvrtok (31.5.) zomrel v Ružinovskej nemocnici v Bratislave, informoval o tom denník Nový Čas.

Polícii sa podarilo krátko po incidente zadržať a obviniť útočníka. Prokurátor okresnej prokuratúry nevidel v tomto prípade dôvod na väzbu a muža prepustil na slobodu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.