Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2018, 14:20 Aktualizované dňa 01.06.2018 o 16:52

Dráma v Krompachoch: Muž prepadol banku a zadržiaval zamestnankyne

Páchateľa už zadržala polícia, k žiadnym zraneniam nedošlo.

Dráma v Krompachoch: Muž prepadol banku a zadržiaval zamestnankyne
Zdroj: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

V Krompachoch (okres Spišská Nová Ves) v piatok predpoludním zatiaľ neznámy muž prepadol pobočku VÚB banky na Lorencovej ulici.

Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, polícia ich krátko pred 13.00 h požiadala o asistenciu. Na miesto vyslali jedno technické vozidlo a štyroch hasičov. 

Celý incident popísala polícia na Facebooku. "Hliadky Policajného zboru boli okamžite vyslané na miesto, kde zistili, že v budove banky sa nachádza muž, ktorý by mal byť ozbrojený a ktorý ako rukojemníčku zadržiava jednu zo žien pracujúcich v banke," píše polícia s tým, že núdzový signál prijali o 11:09 dopoludnia.

Polícia následne na miesto privolala aj vyjednávačov. Podľa pôvodných informácií držal páchateľ ako rukojemníčku jednu ženu. Polícia však informuje, že "dve pracovníčky banky, ktoré sa v nej nachádzali, boli oslobodené, neutrpeli žiadne zranenia, a bol im privolaný posttraumatický tím."

Páchateľom bol 32-ročný muž, ktorého na mieste zadržali.

"Vec bude vyšetrovať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach ako podozrenie z trestného činu brania rukojemníka, za ktorý hrozí páchateľovi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov," konštatuje polícia.

Hovorkyňa VÚB Alena Walterová informovala, že k žiadnym zraneniam nedošlo, prípad vyšetruje polícia. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.