Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2018, 00:00

Učňom prinesie maturita väčšie výhody

Dokončiť si maturitu a ísť s výučným listom na nadstavbové štúdium je pre mladých ľudí výhodné.

Učňom prinesie maturita väčšie výhody
Zdroj: Archív HN

Absolventi „trojročiek“ s ukončeným stredným odborným vzdelaním mali poslednú možnosť prihlásiť sa na nadstavbové štúdium. Ročne túto možnosť využije viac ako sedemtisíc študentov. Pre lepší plat študovať o dva roky navyše.


Láka ich vyšší plat
Dokončiť si maturitu a ísť s výučným listom na nadstavbové štúdium je pre mladých ľudí výhodné. S dvomi papiermi, ktoré dokazujú ich vzdelanie, totiž zarobia priemerne o 150 eur viac. Po trojročnom štúdiu na školách tak každoročne ostáva vyše sedemtisíc študentov. To je aj prípad 26-ročného vyštudovaného hostinského. „Chcel som mať aj remeslo, aj maturitu.

Predsa to viac zaváži, samozrejme, išlo tiež o vyšší plat,“ vysvetľuje dôvody, prečo nadstavbové štúdium vyštudoval Michal Bánsky, ktorý tak po piatich rokoch maturitou ukončil Strednú odbornú školu služieb v Leviciach. Podľa neho za vyšším vz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.