Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2018, 13:43 Aktualizované dňa 31.05.2018 o 14:11

Nielen Krajniak a Kotleba. Dnes oznámil kandidatúru na prezidenta aj Oskar Fegyveres

Fegyveres potvrdil, že od piatka 1. júna začína zbierať podpisy.

Oskar Fegyveres
Zdroj: HNtelevízia

K doteraz ohláseným kandidátom na prezidenta pribudol ďalší. Záujem uchádzať sa o post prezidenta prejavil aj svedok únosu Michala Kováča mladšieho, Oskar Fegyveres. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj. 

Fegyveres potvrdil, že od piatka 1. júna začína zbierať podpisy. "Táto myšlienka mi napadla, keď som videl na námestí ľudí. Ak sa mi to aj nepodarí, aspoň rozvírim politickú scénu," priznal. 

Fegyveres o Mečiarových amnestiách:

Fegyveres bol agentom SIS a podľa vlastných slov mal byť členom komanda, ktoré v roku 1995 unieslo syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča mladšieho. Fegyveres obviňuje zo zinscenovania únosu tajnú službu na čele s Ivanom Lexom.

Neskôr sa stal korunným svedkom únosu a zo strachu o svoju bezpečnosť sa skrýval v Maďarsku. Spojku mu robil policajt Róbert Remiáš, ktorý zomrel po výbuchu výbušniny, ktorá bola nastražená v jeho aute.

Dnes ohlásili svoju kandidatúru aj šéf extrémistickej strany ĽSNS Marian Kotleba a poslanec a podpredseda Sme rodina Milan Krajniak.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska sa už o najvyšší post v štáte uchádzať nebude. Záujemcovia o palác môžu kandidovať, ak splnia zákonné podmienky.

Za prezidenta možno podľa zákona zvoliť každého občana SR s trvalým pobytom na Slovensku, ktorý má v deň voľby aspoň 40 rokov. Kandidátov navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania, a to na základe petície podpísanej najmenej 15-tisíc občanmi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.