Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2018, 00:00

Nové pravidlá. Najlacnejšia diaľnica nemusí vyhrať

Projekt obchvatu mesta Krupina zhotoví spoločnosť, ktorá splní podmienky novej súťaže. Cena už nebude prioritou.

Nové pravidlá. Najlacnejšia diaľnica nemusí vyhrať
Zdroj: TASR

Mesiace čakania na čo najnižšiu sumu. Takto vyzerá vyhodnocovanie verejných súťaží dnes. Tento systém by sa mal už čoskoro zmeniť. Vedenie Národnej diaľničnej spoločnosti totiž plánuje pri výbere zhotoviteľa projektovej dokumentácie obchvatu Krupiny R3 nezohľadňovať len ponúknutú cenu, ale aj ďalšie tri kritériá. Čerpá pritom zo skúseností iných európskych krajín, predovšetkým z Dánska, Rakúska, Fínska a Česka. „Cieľom je dosiahnuť vyššiu hodnotu za peniaze, a to zvýšením kvality projektových prác,“ objasnila hovorkyňa NDS Michaela Michalová. S rovnakým postupom sa počíta aj pri ďalších verejných obstarávaniach.

Odbornosť prioritou
Po novom nebude najnižšia cena kľúčom k úspechu v tendri. Hodnotiť sa budú ďalšie tri kritériá s rozličnou váhou. Objednávateľa stavby budú pri vyhodnocovaní zaujíma

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.